T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BAYBURT 2015 EMİTT’LE 10. FUAR ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

 

BAYBURT

2015 EMİTT’LE

10. FUAR ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

İlimizin sahip olduğu marka turizm değerlerini ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapabilmek, tur operatörleri ile seyahat acentelerinin programlarına İlimizin de dâhil edilerek turist sayısını artırabilmek, İlimizin sahip olduğu kültürel değerleri tanıtabilmek amacı ile 22 – 25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştirilen “Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT”‘e Bayburt Valiliği, Bayburt Belediyesi, Bayburt Üniversitesi, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odası, sivil toplum kuruluşları ve Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Standımızı, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, Osmaniye Valisi Kerem AL, Tunceli Valisi Osman KAYMAK, Bayburt Valisi Yusuf ODABAŞ, Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ, Prof. Dr. Hüsamettin KOÇAN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim YUMAK, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk COŞKUN, Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan ve birçok sivil toplum kuruluşunun başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş ziyaret etmiştir.

Ziyaretçilere standımızda yöremize ait çeşitli yiyeceklerden; Tel Helvası, Lor Dolması, Tatlı Çorba, Bayburt Ketesi, Bayburt Balı gibi ikramlarda bulunulmuş, İlimizi tanıtıcı yaklaşık 5.000 adet çeşitli broşür, tanıtım kitapçıkları ve ayrıca ehram ve ehramdan yapılan çeşitli ürünlerle ve bakır işlemeli ürünlerin tanıtımı ve sunumları yapılmıştır.